Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

img_1549_edit

Případová studie

Showdown Displays Europe: Z garáže až na konec světa díky WMS KARAT

19. května 2013

Firma Showdown Displays Europe (Spojením Promic Display Systems (Nederweert, NL) a Jansen Display s.r.o. (Přestanov, CZ) vzniká Showdown Displays Europe, s.r.o.) již od poloviny devadesátých let dodává na český trh velmi kvalitní POS systémy (prostředky pro prezentaci v místě prodeje). Od začátku výrobky vynikaly skvělým designem a kvalitním provedením.

POSTAVENÍ NA TRHU A KONKURENČNÍ VÝHODY SPOLEČNOSTI

Když v roce 1995 dostali dva mladí kluci nápad začít podnikat v segmentu POS systémů, zřejmě ani oni netušili, jak to všechno dopadne. Ale jak se říká, „trefili hřebík na hlavičku“ a rizika spojená s investováním vlastních peněz a obětováním veškerého času se vyplatila. Protože jejich výrobky vynikaly skvělým designem a kvalitním provedením, staly se brzy velmi žádaným zbožím.

Ohromnou výhodou je skutečnost, že v ČR nemají konkurenci a dokonce i na evropském trhu dnes evidují pouze jednoho vážného konkurenta. Levnou čínskou konkurenci, která je navíc většinou kopií výrobků Jansen-Display, pociťují pouze v segmentu maloodběratelů. U velkých a strategických zakázek dnes žádný odběratel nechce nést potenciální rizika spojená s nízkou cenou, a proto volí ověřenou kvalitu. I proto patří mezi největší odběratele Německo, Anglie, Francie, ale také Austrálie, Kanada nebo Afrika.

Mezi největší výhody společnosti Jansen-Display patří možnost přizpůsobení standardních výrobků dle konkrétního přání zákazníka. Protože navíc veškerá přizpůsobení realizují výhradně z vlastních komponentů, je s touto výhodou spojena i další, a to krátká dodací lhůta. Jsou tedy schopni dodat zákazníkovi i malé množství přizpůsobených výrobků a navíc rychle. A to nejen v rámci ČR, ale ve spolupráci s UPS i do Německa a Anglie.

DŮVODY VÝBĚRU NOVÉHO INFORMAČNÍHO SYSTÉMU

Neustále se zvyšující poptávka, expanze do zahraničí a potřeba kvalitně řídit výrobu byly hlavní důvody, proč začali v roce 2002 ve společnosti Jansen-Display zvažovat nákup kvalitního ERP řešení. Protože byly nabídky zahraničních řešení cenově neúnosné, a navíc zde existovala obava z nerovného postavení obou partnerů v obchodním vztahu, rozhodli se pro tuzemské ERP řešení.

Protože v době výběru neexistovalo na českém trhu velké množství kvalitních tuzemských výrobních řešení, měl IS KARAT v mnoha ohledech usnadněnou situaci a Jansen-Display se ve velmi krátké době rozhodnul pro implementaci právě tohoto řešení. Prvotní implementaci řešení zajišťoval jeden z implementačních partnerů KARAT Software, ale po několika letech dalšího rozvoje společnosti a s tím spojené poptávce po kvalitnějších lidech na straně dodavatele došlo k rozhodnutí o přechodu přímo pod výrobce IS KARAT.

WMS – WAREHOUSE MANAGEMENT SYSTEM

Zvyšující se množství zakázek si vyžádalo i investice do nových výrobních a skladovacích prostor. Protože lidé ve společnosti Jansen-Display uvažovali progresivně, dimenzovali své požadavky na nové prostory s dlouhodobým výhledem. To se jim v současné době vrací, protože díky tomu jsou dnes schopni provozovat a obsluhovat centrální sklad celé skupiny Jansen-Display z nového sídla společnosti v Přestanově. Velké skladovací prostory se neobejdou bez kvalitní sw podpory. Protože zkušenost poukazovala na to, že standardní řešení IS KARAT nemusí být schopné pokrýt veškeré požadavky Jansen-Display na řízení nových skladovacích prostor, došlo zhruba v roce 2010 k rozhodnutí poptat profesionální WMS řešení. Primární cíl byl celkem jasný, a to pořádek na skladě a znalost umístění každého konkrétního výrobku.

Oslovili více potenciálních dodavatelů a mezi nimi také společnost KARAT Software, která měla WMS řešení jako novinku ve svém portfoliu. Rozhodující výhodou IS KARAT v tomto výběrovém řízení byly osoby na straně dodavatele znalé prostředí zákazníka a víra v jejich schopnosti. Další potom jednotné prostředí WMS řešení s již provozovaným IS KARAT. Výběr a rozhodnutí proběhlo do jednoho měsíce a výsledek implementace je společným dílem lidí z KARAT Software a Jansen-Display. Celková doba projektu se vešla do šesti měsíců, a to včetně předimplementační analýzy a předání do ostrého provozu. Předem stanovený harmonogram byl dodržen a průběh projektu jen podtrhnul fakt, že nejdůležitější na celém projektu jsou lidé a výběr prověřeného a znalého dodavatele byl správnou volbou. Pokud se navíc podaří pozitivně motivovat i lidi na vlastní straně, je pro úspěch zaděláno.

Asi největším negativním zjištěním tohoto projektu bylo, že někteří významní nadnárodní dodavatelé HW pro WMS se snaží na tuzemském trhu držet neúměrně vysoké ceny, navíc bez jakýchkoliv nadstandardních služeb. Řešením je potom nákup tohoto HW v zahraničí. Návratnost celého projektu byla do jednoho roku.

Za největší přínos WMS řešení v IS KARAT dnes považují zejména:

  • přehlednost skladových zásob a umístění
  • jednoduchá dohledatelnost výrobní dávky skladové položky
  • odolnost proti chybám
  • přidělování manipulační techniky podle pozice
  • lepší zacházení s manipulační technikou
  • zmizela chybovost v rozesílkách, s čímž je spojená vyšší spokojenost zákazníků
  • odpadnul neefektivní čas, zejména při hledání položek na skladě

NEJVĚTŠÍ PŘÍNOSY SPOLUPRÁCE

Lidé ve společnosti Jansen-Display si uvědomili, že kvalitních ERP řešení může být na trhu řada, ale je ohromný rozdíl v tom, kdo je implementuje. A právě lidé na straně KARAT Software jsou tím, co garantuje dlouhodobé a strategické partnerství i do budoucna. Jen s kvalitními lidmi na obou stranách je možné z dodaného ERP řešení vymáčknout maximum a využívat celý jeho potenciál.

PLÁNY DO BUDOUCNA A ROZVOJ SPOLUPRÁCE

Po úspěšné implementaci a velké spokojenosti s dodaným WMS řešením pro sklady hotových výrobků by rádi implementovali i WMS řešení na materiálové sklady. Ještě před tím však dojde k dokončení implementace druhé části WMS řešení pro sklad hotových výrobků, a tou je sledování pohybu skladníků a jejich řízení. Zejména obchodní oddělení by pro změnu uvítalo DMS řešení napojené na SHP. Významný přínos v možnostech práce na mobilních zařízeních si všichni slibují od nově chystané verze IS KARAT v NET technologiích.

Showdown Displays Europe, s.r.o.

Prodej POS systémů. Spojením Promic Display Systems (Nederweert, NL) a Jansen Display s.r.o. (Přestanov, CZ) vzniká Showdown Displays Europe, s.r.o..

showdowndisplays.eu

Máte zájem
o podobné řešení?

Kontaktujte nás. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, předložíme vám nezávaznou cenovou nabídku.

Mám zájem

Další případové studie

Zobrazit všechny

Máte zájem o schůzku, kalkulaci nebo máte dotaz?

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, předložíme vám nezávaznou cenovou nabídku nebo vám poskytneme přístup do demoverze našich produktů.