Rozhovory

Informační systém KARAT využívají stovky středních a velkých firem v oblastech výroby, obchodu, služeb a servisu v České republice na Slovensku. Řada jeho uživatelů patří mezi lídry ve svém oboru a dosahuje vynikajících výsledků v tuzemsku i na světových trzích.

83852925

TATRA TRUCKS a.s.

Letos představíme Tatru s alternativním pohonem, říká šéf automobilky

Do Tatry přišel v dubnu nový generální ředitel Lukáš Andrýsek s úkolem zvednout výrobu během několika let až na 2 500 vozidel. To, co by u masové automobilky byla banalita, je ve specializované Tatře, kde je skoro každé vozidlo unikát, náročný úkol. „A do toho počtu navíc nezahrnujeme CKD sady, tedy rozmontované podvozky, které se dokončují v zahraničí,“ uvádí Lukáš Andrýsek.

ice-industrial-3

ICE Industrial Services a.s.

Automatizační firma vyvíjí 3D tiskárnu

Ve Žďáru nad Sázavou vzniká unikátní 3D tiskárna betonu. Společnost ICE Industrial Services, která se specializuje na automatizaci výroby zejména v automobilovém průmyslu, chce využít svých zkušeností a nyní se zaměřuje na vývoj 3D tisku stavebních materiálů. Cílem těchto aktivit je tisk prvního monolitického objektu v občanské výstavbě v tomto roce.

140roberto-kopie

Brazzale Moravia a.s.

Roberto Brazzale: Tak budeme parmezán dělat na Moravě!

Jestli se Češi naučí vyrábět takové sýry, tak jsme skončili – uslyšel kdysi potomek slavné italské sýrařské rodiny Roberto Brazzale. Řešení? Začít vyrábět sýr v Česku, respektive na Moravě. Gran Moravia, kterému se u nás říká parmezán, kombinuje kvalitní místní mléko a staré know-how z Itálie. A firma Brazzale se dál rozšiřuje, na severu Itálie například nedávno otevřela sklad obsluhovaný hypermoderními roboty, kde může zrát deset tun sýra.

veletrh

Exponex s.r.o.

Pro veletrhy je i podzim 2021 sci-fi, říkají majitelé Exponexu

Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.

valbek-dalnice

Valbek-CZ, s.r.o.

Rozhovor s Romanem Lennerem, exporadcem pro dopravu premiéra Babiše

Původní profesí je projektant mostů. Kdysi začínal ve firmě Pragoprojekt, v roce 1990 z ní odešel a začal budovat vlastní soukromou firmu. Jeho skupina Valbek-EU, kterou ovládá z 80 % (zbytek drží kolega František Benč), zaměstnává v několika dceřiných firmách kolem 350 projektantů. Působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, na Ukrajině, nyní také ve Švédsku a v Německu.

klocok-3

OFZ, a.s.

Rozhovor s Branislavem Klocokem, výkonným ředitelem OFZ

Vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. V OFZ začal pracovať už počas vysokej školy. Neskôr bol obchodným, finančným aj marketingovým riaditeľom. Potom žil šesť rokov vo Švajčiarsku, kde riadil časť obchodných aktivít brazílskej nadnárodnej ťažobnej firmy Vale. Do OFZ sa vrátil ako výkonný riaditeľ v roku 2012.