Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

komas-kovani

Online odvádění výroby ve společnosti KOMAS: Zvýšení efektivity a kvality díky integrovanému řešení IS KARAT

30. října 2023

Společnost KOMAS, spol. s r.o., se sídlem ve městě Opava – Komárov se zabývá zpracováním plechů za studena o tloušťce 0,5 – 5 mm technologií postupového lisování.

Společnost je jedním ze členů progresivně rostoucí skupiny BR Group a v posledních letech investovala do své druhé klíčové technologie, kterou je odmašťování za pomoci pokročilých technologií ultrasonického čištění, jimiž lze dosahovat vysoké úrovně kvality technické čistoty vyráběných produktů.

S růstem a rozvojem společnosti v současné době dochází paralelně k realizaci a implementaci mnoha dílčích projektů, jedním z nichž byl také projekt „Odvádění výroby“ skrze řešení IS KARAT, jehož finální implementace proběhla v polovině roku 2022. 

Online odvádění výroby v návaznosti na vyhodnocení OEE

Online odvádění výroby, které nabízí řešení od IS KARAT, zahrnuje na míru definované rozhraní samotného odváděcího terminálu a jeho bezprostřední návaznost na celý ERP systém, respektive výrobní zakázkový plán a další nástroje. 

„Toto terminálové odvádění zahrnuje i možnosti přihlášení konkrétního pracovníka pro danou zakázku, skupinové odvádění více pracovníků pro jednu konkrétní zakázku, možnosti využít odváděcí terminál pro postupný odvod více zdrojů, respektive strojních zařízení nebo například řešení evidence a monitoringu prostojů výroby a jejich příčin, které jsou následně vyhodnocovány skrze datové kostky v IS KARAT. Tímto způsobem je v současné době monitorován také ukazatel efektivity výroby OEE“, uvedl Ing. Lukáš Grebeníček, ředitel společnosti KOMAS, spol. s r.o.

Hlavní přínosy:

1.    Online odvádění výroby do ERP
2.    Efektivní plánování a zpracování také více plánovaných zakázek v řadě
3.    Přihlášení operátora, jeho odpovědnost a možnost sledování výkonu dané zakázky
4.    Evidence prostojů, resp. neefektivních/nevýrobních časů
5.    Vyhodnocení efektivity výroby prostřednictvím OEE ukazatele v rámci jednoho komplexního řešení 

KOMAS, spol. s r.o.

Výroba automobilových výlisků, nástrojů, lisovaných dílů pro elektroprůmysl a stavebního kování.

komas.cz

Podobné novinky

Zobrazit všechny

med-povrly-1

Společnost Měď Povrly ze skupiny MTX Group implementuje IS KARAT

13. srpna 2020

Společnost Měď Povrly a.s., výrobce válcových a lisovaných produktů z mědi a mosazi zahájila v březnu implementaci IS KARAT. Jedná se tak o další firmu z holdingu MTX Group českého průmyslníka Petra Otavy, která se pro ERP systém KARAT rozhodla.

2019-04-04-02-53-05_resize

KARAT Konference 2019 představila novou verzi IS KARAT

30. dubna 2019

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 proběhla KARAT Konference 2019, tradiční setkání uživatelů Informačního systému KARAT. Letošního ročníku, který se opět konal v kongresovém centru BWP Hotel International Brno, se zúčastnilo téměř 500 uživatelů z České a Slovenské republiky.

Máte zájem o schůzku, kalkulaci nebo máte dotaz?

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, předložíme vám nezávaznou cenovou nabídku nebo vám poskytneme přístup do demoverze našich produktů.