Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

med-povrly-1

Společnost Měď Povrly ze skupiny MTX Group implementuje IS KARAT

13. srpna 2020

Společnost Měď Povrly a.s., výrobce válcových a lisovaných produktů z mědi a mosazi zahájila v březnu implementaci IS KARAT. Jedná se tak o další firmu z holdingu MTX Group českého průmyslníka Petra Otavy, která se pro ERP systém KARAT rozhodla.

Rozhodly pozitivní zkušenosti s IS KARAT ve skupině MTX Group

Ing. Miroslav Záhorec, místopředseda představenstva MTX Group a.s. upřesnil: „Aktivně rozvíjíme společnosti v naší skupině a investujeme do nových výrobních a informačních technologií. V našich firmách jsme s IS KARAT dlouhodobě spokojeni a jeho nasazením v Měď Povrly, která je klíčovou firmou, chceme zefektivnit výrobu a stávající procesy a sjednotit informační systémy ve skupině. Zároveň tím tak nahradíme stávající systém, který nám již po stránce funkčností přestává vyhovovat“.

V březnu byla zahájena předimplementační analýza a od května probíhá implementace, v rámci které jsou řešeny oblasti: účetnictví, finance, sklady, nákup, prodej, výroba, vč. napojení na stávající MES, personalistika a mzdy.

Součástí projektu budou mimo jiné i tato řešení:

  • přeceňování skladů od vstupů až finální produkci v závislosti na vývoji LME,
  • fixace cen na úrovni objednávek vydaných a přijatých,
  • oboustranná komunikace mezi MES a ERP (on-line odvádění výroby – příjem z výroby na základě šarží, sledování výdejů, příjem vratů a odpadů, neshodné výroby),
  • definice a realizace řezných schémat – programů v ERP,
  • napojení na vážní systém pro realizaci příjmu a expedice.

Termín ostrého provozu se plánuje na začátek příštího roku.

Měď Povrly a.s. je tradičním dodavatelem válcovaných a lisovaných produktů z mědi a mosazi, patří k významným zaměstnavatelům Ústeckého kraje. Jedná se pouze o výrobní společnost, jejím výhradním obchodním zastupitelem je společnost Metalimex a.s., která je obchodně aktivní na tuzemských i světových trzích. V současné době ve firmě pracuje 220 lidí a produkty se prodávají do 25 zemí světa. Více na www.medpovrly.cz

logo-med-povrly-1

METALIMEX a. s.

Dovoz, vývoz a prodej barevných kovů a oceli. Nabídka polotovarů z barevných kovů, obchod s ocelovými výrobky.

metalimex.cz

Podobné novinky

Zobrazit všechny

budova_karat

IS KARAT vyhrál v soutěži IT projekt roku 2017

23. dubna 2018

Projekt „Implementace globálního IS KARAT“ ve společnosti ČKD Blansko Holding, a. s. se stal vítězem 15. ročníku soutěže IT projekt roku 2017, kterou organizuje Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a vládního zmocněnce pro informační technologie a digitalizaci Vladimíra Dzurily.

Máte zájem o schůzku, kalkulaci nebo máte dotaz?

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, předložíme vám nezávaznou cenovou nabídku nebo vám poskytneme přístup do demoverze našich produktů.