Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

smz_001

Společnost SMZ, a.s. Jelšava si vybrala ERP systém KARAT pro jeho komplexnost, otevřenost a modulárnost

26. února 2024

Největší těžební a zpracovatelský závod magnezitu na Slovensku SMZ, a.s. Jelšava využívá k řízení svých procesů ERP systém KARAT.

Systém KARAT byl uveden do provozu ve 2 fázích – k 1. 1. 2021 byl spuštěn modul Personalistika a Mzdy a o rok později, 1. 1. 2022, Ekonomika a Logistika. Na jeho zavádění společnost SMZ spolupracovala s certifikovaným solution partnerem STEP software s.r.o.

Specifikace implementace

  • všechny agendy v jednom systému
  • rozšíření množství zpracovávaných údajů a pošty jednotlivých agend v IS
  • Rychlost a přesnost zapracování legislativních změn do IS (mzdy, obchod apod.)
  • Jednoznačnost a přesnost zpracování údajů do IS
  • Zjednodušení, srozumitelnost a přehlednost pro uživatele
  • Snížení nákladů na provoz IS

Nutnost změny ERP systému

Výběr nového informačního systému (IS) pro personalistiku a mzdy v SMZ, a.s. Jelšava se stal nevyhnutelným krokem v důsledku potřeby rychlejšího začleňování legislativních změn do systému. Při posuzování nových IS došlo ke změně pohledu na celkovou funkčnost a možnosti používaného ERP řešení, na základě čehož bylo rozhodnuto o kompletní přeměně celého systému. Dalším důvodem pro změnu byla také stagnace vývoje původního systému, který dodavatel přestal rozšiřovat o nové funkce. Agendy byly z toho důvodu přesouvány na různé jiné IS a do tabulek a textových dokumentů, což vedlo ke vzniku nepřehledných datových struktur.

Volba IS KARAT: skutečně ucelené řešení

Vzhledem ke komplikacím spojeným se starým IS bylo rozhodnuto omezit počet používaných informačních systémů a zavést jediný, komplexní systém – ERP KARAT. Tento systém nabízí uživatelsky přehledné prostředí, je otevřený pro změny a rozšíření funkcí, podporuje moderní komunikační prostředky a je dostupný i v mobilní verzi. Dále podporuje technologie jako čtečky kódů, bezpapírovou evidenci, elektronické podpisy a další. Výběrové řízení probíhalo ve dvou fázích. Nejprve bylo osloveno pět dodavatelů, z nichž do druhé fáze postoupili dva a ve finále díky svým kvalitám zvítězil IS KARAT.

SMZ, a.s. Jelšava

Největší těžební a zpracovatelský závod magnezitu na Slovensku. Výrobní program je zaměřený na výrobu sypkých žáruvzdorných výrobků, kaustických magnezitů a struskotvorných přísad.

smzjelsava.sk

Podobné novinky

Zobrazit všechny

budova_karat

IS KARAT vyhrál v soutěži IT projekt roku 2017

23. dubna 2018

Projekt „Implementace globálního IS KARAT“ ve společnosti ČKD Blansko Holding, a. s. se stal vítězem 15. ročníku soutěže IT projekt roku 2017, kterou organizuje Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a vládního zmocněnce pro informační technologie a digitalizaci Vladimíra Dzurily.

zamet-tz

Řešení IS KARAT ve společnosti ZAMET

17. srpna 2022

Český průmyslový podnik ZAMET, spol. s r.o. začal v letošním roce k řízení výrobních a obchodních procesů využívat ERP systém KARAT. ZAMET se věnuje zakázkové a sériové strojírenské výrobě, specializuje na výrobu upínací techniky. Ve svých třech provozovnách zaměstnává zhruba 300 zaměstnanců.

Máte zájem o schůzku, kalkulaci nebo máte dotaz?

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy, předložíme vám nezávaznou cenovou nabídku nebo vám poskytneme přístup do demoverze našich produktů.